Forum Moja Czeladź
Forum Mieszkańców Czeladzi - www.forum.czeladz.org.pl

Sport i rekreacja - Tenis

Maciej Szczęsny - |18 Cze 2008|, 10:01
Temat postu: Tenis
Dla tych co narzekają na MOSiR:
http://bedzin.naszemiasto.pl/sport/863071.html

Cytat:
TENIS Rozmowa z Pawłem Łukasikiem, tegorocznym mistrzem Czeladzi w tenisie ziemnym
13.06.2008

Polska Dziennik Zachodni: Czy trudno było obronić tytuł mistrzowski, wywalczony przed rokiem?

Paweł Łukasik: Ogromnie cieszę się z obrony wywalczonego przed rokiem tytułu, ale wbrew pozorom nie przyszło mi to łatwo. Turniej rozgrywany był podczas upalnej pogody, a żeby zwyciężyć, musiałem wygrać aż sześć spotkań. Tak ciekawie się złożyło, że zarówno w półfinale, jak i w finale moimi przeciwnikami byli osiedlowi sąsiedzi, kilkukrotny mistrz Czeladzi Władysław Zaręba oraz Zygmunt Kopczyński. Ten drugi zawodnik brał udział w tych mistrzostwach po raz pierwszy, sam zresztą powiadomiłem go w przeddzień imprezy o turnieju. Pana Zygmunta znałem z innych zawodów, w których wielokrotnie wspólnie startowaliśmy. Kilka lat temu, również na kortach w Będzinie, przegrałem z nim mecz, tak więc wiedziałem, że teraz czeka mnie ciężki pojedynek.

PDZ: Co w takim razie zadecydowało o pańskim triumfie?
::: Reklama :::

PŁ: Uważam, że lepiej kondycyjnie zniosłem trudy całego turnieju, od początku finału narzuciłem też przeciwnikowi swój ofensywny styl. I to ostatecznie pozwoliło mi wyjść z tej batalii zwycięsko.

Korzystając z okazji, chciałem pogratulować MOSiR-owi wzorowej organizacji, profesjonalnego nadzoru nad przebiegiem imprezy, a zarazem stworzenia miłej i piknikowej atmosfery, w której wszyscy dobrze się czuli.

PDZ: Czy będziecie się starać, by o tytuły walczyć u siebie, w Czeladzi, a nie w sąsiednim Będzinie?

PŁ: Szkoda, że tak udaną imprezę musieliśmy faktycznie rozegrać w innym mieście. Widzimy wspólnie potrzebę zaktywizowania całego środowiska czeladzkiego tenisa i zainicjowania działań mających na celu powstanie bazy tenisowej w naszym mieście. I nie chodzi tutaj wyłącznie rozgrywanie w przyszłości Mistrzostw Czeladzi u siebie, ale stworzenia mieszkańcom czynnie na co dzień uprawiającym ten sport, jak i szerokiemu gronu potencjalnych graczy, głównie młodzieży, warunków do aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Wybudowanie kompleksu 3-4 kortów, byłoby dobrą receptą na obecne spore zapotrzebowanie na tenis ziemny, a także pozwoliłoby zainteresować tą dyscypliną dużą grupę dzieci i młodzieży, która z pewnością chciałaby spróbować swoich sił nie tylko w piłce nożnej, ping-pongu, siatkówce, koszykówce czy biegach.

PDZ: Co należałoby zrobić na początek?

PŁ: Pojawił się pomysł ubrania "czeladzkiego tenisa" w profesjonalne struktury, na przykład przez zawiązanie stowarzyszenia o nazwie Czeladzkie Towarzystwo Tenisowe, którego zadaniem byłoby promowanie nowej miejskiej dyscypliny, poprzez organizowanie turniejów tenisowych, a także ogólnodostępnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Możemy stworzyć podobne centrum tenisowe w Czeladzi, jak chorzowskie, które znakomicie promuje tenis i Nasze Miasto jest otwarte na sport i to już połowa sukcesu. Obserwując zaś tradycyjną przychylność władz we wspieraniu podobnych inicjatyw wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się wprowadzić tenis ziemny do Czeladzi.
Piotr Sobierajski - POLSKA Dziennik Zachodni

pllo - |18 Cze 2008|, 12:48

Nie rozumiem dlaczego kierujesz ten tekst do tych którzy narzekają na MOSiR. Co MOSiR miał wspólnego z tym sukcesem. Może nas popierasz (ja też jestem w tej grupie narzekających), wówczas przekaz staje się jasny.
Odbieram to tak.
Wybitny Czeladzianin pomimo braku zaplecza i możliwości treningu na odpowiednich obiektach poprzez upór, pracowitość i na przekór logice święci triumf. Korzystając z okazji łechce próżność władz miasta aby ugrać cokolwiek dla czeladzkiego tenisa.
Życzę powodzenia chociaż trudno uwierzyć mi w wymierny efekt tej inicjatywy
Sam gram w tenisa, niestety nie zdarza mi się to w Czeladzi

Maciej Szczęsny - |18 Cze 2008|, 12:57

Zapewniam, że odbieram to podobnie. Aczkolwiek dobra organizacja turnieju mogła się zdarzyć (tym bardziej, że nie u siebie) ;)
bankier - |18 Cze 2008|, 14:07

Popieram inicjatywę utworzenia kortów w Czeladzi przy współudziale miasta ale nie całościowym. Zresztą podobnie jak w sprawie basenu. Tutaj potrzeba słynnego partnerstwa publiczno prywatnego - a więc do dzieła. :hyhy:
Sergio Ramos - |18 Cze 2008|, 14:56

bankier napisał/a:
Popieram inicjatywę utworzenia kortów w Czeladzi przy współudziale miasta ale nie całościowym. Zresztą podobnie jak w sprawie basenu. Tutaj potrzeba słynnego partnerstwa publiczno prywatnego - a więc do dzieła. :hyhy:

Podpisuję się pod tym tekstem rękami i nogami :rotfl: :rotfl: :rotfl:

POPIERAM !
Budujmy razem Czeladź XXI wieku (brzmi jak hasło propagandowe PRL :rotfl: )

Aneta Formicka - |18 Cze 2008|, 15:58

Moi drodzy, tak sobie to czytam i nie rozumiem o co Wam chodzi... ;)
Korty- ależ proszę w Zespole Szkół na Grodzieckiej jak się nie mylę jest kort. Czy można z niego korzystać- pewnie dla zainteresowanych nie powinno być problemu.
Co do basenu- przeca jest, a to że na wolnym powietrzu i z przewagą pewnie mocznika w wodzie to drobny szczegół...
A pamiętacie obwoźną wycieczkę (żeby nie powiedzieć cyrk..)spotkań z mieszkańcami Czeladzi naszego burmistrza?
Na prezentacji był przedstawiony projekt modernizacji hali Jubileuszowej zamienionej na kompleks basenów, wizja- wizją mętną pozostanie pewnie na długo ..
Dlatego: pozostaje tenis ziemny na jednym niewiadomo czy udostępnionym korcie lub wybetonowanej ściance na Pszczelniku, basen z mocznikiem i marzenia o tym jakby mogło być pięknie...

pllo - |18 Cze 2008|, 17:32

Co się tyczy Czeladzi wszystko się zgadza to znaczy nie ma nic i nic nie będzie. Jeśli chodzi o Pszczelnik są ładne dwa korty z mączką w przystępnej cenia 10zł/godz.
O basenie zapomnijcie. Polecam kryte w Siemianowicach droższy i ładniejszy Michał w cenie 8,50 i tańszy schludny i luźny stuletni w centrum po 3,60zł/godz z którego korzystam od chwili zamknięcia sosnowieckiego na Żeromskiego. Ten ma mieć wymieniony dach i zostać przebudowany.
Tak czy siak Czeladź jest i pozostanie zaściankiem metropolii z mocarnymi zapędami . Będzie za chwilę np centrum sztuki z jedną zapyziałą galerią i planowaną nie wiem gdzie uczelnią artystyczną , czy innym centrum np puszczania latawców
Czasy inicjatyw społecznych, pomagania władzom i czynów społecznych, minęły, mam nadzieję bezpowrotnie. Miastem zarządzją dobrze opłacani, sprawni i merytorycznie przygotowani specjaliści w inżynierii finansowej i od nich wymagajmy EFEKTÓW bo tylko to się liczy nie ślinotok i pustosłowie

Aneta Formicka - |18 Cze 2008|, 18:06

Nie, no nie jest tak źle. Owszem kortów, basenów z prawdziwego zdarzenia brak, ale naprawdę dość sporo się dzieje, zmienia- a może się dziać jeszcze więcej. Ale jak zawsze każdy kij ma dwa końce. Te korty, które są- jeśli są ogólnie dostępne pod jakimś nadzorem- wystarczą. Bo ilu się znajdzie pasjonatów tenisa... Baseny mamy w okolicy. Dla chętnego nic trudnego. W sumie jeśli plany miał by się ziścić i powstał by basen kryty z prawdziwego zdarzenia, myślę, że i tak po pewnym czasie stałby się nie dochodowy i znając życie zamknęli by go na trzy spusty. Tylko jeśli nie powstaje, a słuch o projekcie zaginął (chyba, ze ktoś coś wie w tej sprawie) to po co było mydlenie oczu..
Apolonia - |18 Cze 2008|, 21:02

Uważam, że dobrze pomyślany, prosty basen (czyli bez zbędnych "bajerów" typu 5 brodzików, zjeżdżalnie itp podrażające eksploatację atrakcje) miałby w Czeladzi rację bytu. Jednak jak widać przedsięwzięcie raczej nie dojdzie do skutku. Myślę, że jest tak m.in. dlatego, że nie ma ani
Cytat:
inicjatyw społecznych, pomagania władzom i czynów społecznych
ani też nie zarządzają miastem
Cytat:
dobrze opłacani, sprawni i merytorycznie przygotowani specjaliści w inżynierii finansowej

Widać więc jak na dłoni, że funkcjonujące obecnie kompromisy w postaci kiepsko opłacanych pseudo społeczników w tej materii nie działają.

bankier - |19 Cze 2008|, 06:51

mnie tam osobiście też nie przeszkadza że akurat w Czeladzi nie ma basenu bo upartego to na piechote do Siemianowic dojde - ale wiem że ten temat powraca jak rzeka - w takim razie nic prostrzego z basenu czerpie się zyski więc inwestora nie będzie trudno znaleźć a miasto da np grunt pod inwestycje i po kłopocie budowa rusza z kopyta. Problem w tym ze nie ma inwestora a dlaczego to ja nie wiem :cwaniak:

Z kortami jest podobnie ale w tej kwestii łatwiej zrobić korty z prawdziwego zdarzenia i wydaje mi się że więcej ludzi będzie z nich korzystać jak z osławionego basenu - takie jest moje zdanie.

A więc do dzieła!! :hyhy:

Maciej Szczęsny - |19 Cze 2008|, 07:16

Cytat:
łatwiej zrobić korty z prawdziwego zdarzenia i wydaje mi się że więcej ludzi będzie z nich korzystać jak z osławionego basenu
wątpię...
Na jeden basen wlezie więcej ludzi niż na jeden kort. Matematyka...

pllo - |19 Cze 2008|, 07:26

Z tymi zyskami z basenu to niekoniecznie prawda. Od lat korzystam z okolicznych basenów krytych – tych tańszych dodam, i wiem że są dofinansowywane przez miasta. Prywatny kompleks basenów nazywa się Aqua Park zawsze jest piękny, drogi i świeci pustkami. Ostatnia na drzwiach Nemo w Dąbrowie Górniczej czytałem ogłoszenie jak dyrektor w rozpaczliwym tonie melduje klientom, że z uwagi na wzrost cen energii elektrycznej i gazu musi podnieść cenę na 11,50zł/godz.
Zgadzam się bankier, że to nie problem dojechać do Siemianowic, Dąbrowy, Jaworzna czy Tarnowskich Gór (Anglicy ponoć przylatują na imprezy do Krakowa i też to nie jest problemem)
Nie jest również problemem jechać do kina, pubu, teatru, dyskoteki, na koncert, lodowisko, tenis, golf, rolki.
Tylko powiedzmy co mogę robić w swoim rodzinnym mieście. Puszczać latawce w Wielkomiejskim Centrum Puszczania Latawców w Czeladzi???

pllo - |19 Cze 2008|, 07:31

Sztwiara kryty basem jest po wielokroć droższy od odkrytego kortu. Chyba, że marzysz o kortacg krytych i turnieju wielkoszlemowym w Czeladzi.
Meteorologia, ekonomia, budownictwo

bankier - |19 Cze 2008|, 07:40

Pewnie że może wleźć problem tylko czy przyjdzie tyle - matematyka nie pomoże bo ludzki rozum nie kojarzy zgodnie z rozkładem gausa ani innym znanym długoogoniastym :hyhy: tylko raczej to typ Monte Carlo :cwaniak:

Ja tam jestem za basenem ale takim aby straty były najmniejsze bo jak pisze pllo z zyskami bywa różnie - w takim układzie wiemy już dlaczego niema inwestora - jedna sprawa się wyjaśniła.

I tutaj pojawia się problem co zrobić w naszym mieście - ano nic bo nawet jak wyremontowali starówke to się okazało że lampy nie działają (a propos 2 tygodnie minęły i jak nie świecą tak nie świecą) a na rynku usiąść przy piwku jak nie można było tak nie można dalej. To tak bardziej imprezowo.

Kulturalnie - jakubek sprzedał za 300 tyś budynek który jak zaden nadawał się do różnych kulturalnych imprez wystarczyło tylko ruszyć tyłkiem i poszukać naprawdę zainteresowanego teraz budynek stoi na sprzedaż za 3 mln i nikt go nie kupi z kilku powodów.

Sportowo - no co sie czepiacie lazar bedzie budował kompleks boisk przy szkółce - bedzie gdzie pokopać piłke :hyhy: :cwaniak:

Maciej Szczęsny - |19 Cze 2008|, 07:48

Ależ ja nic o zyskach i stratach - tylko o możliwościach przepustowych, panowie :D
Adrian Rak - |19 Cze 2008|, 09:07

To, że basen jest potrzebny nie ma dwóch zdań - tylko jak wspomnieliście najważniejsze jest to aby przynosił on jak najmniejsze straty finansowe. Dlatego nie można robić bóg wie co w naszym mieście, bo nawet duża Dąbrowa ma ze swoim basenem problemy - widmo bankructwa.
Należy jeszcze wspomnieć o tym co najważniejsze - zdrowie. Ciężko je przeliczyć na pieniądze, ale jak wiadomo profilaktyka jest dużo tańsza niż późniejsze leczenie. Dzięki temu, że basen byłby koło nosa część mieszkańców zdecydowała się na czynne uprawianie sportu.
Co do tenisa - do nie dawna pamiętam jak przy Sp nr 4 był czynny kort tenisowy. Z tego co pamiętam można było tam pograć chyba za darmo. Niestety nikt nie zajął się tym kortem i na dzień dzisiejszy wygląda on tak jak wygląda. A że zainteresowanie mieszkańców tenisem jest duże to można zaobserwować, jakie "pielgrzymki" udają się przy każdej dogodnej okazji w kierunku wspomnianego Pszczelnika w Siemianowicach.
Pomysł sztwiary, aby wybudować kryty kort tenisowy, jest dobry, ale nie na czeladzkie warunki. Tenis dalej pozostaje sportem tzw. luksusowym. Natomiast pływanie jest traktowane jako rzecz normalna, nie wymagająca zbyt dużych nakładów finansowych. No i zainteresowanie będzie większe niż krytym kortem, choć ten ostatni mógłby przyciągnąć mieszkańców z poza naszego miasta.
Ja stawiam na kryty basen.

Maciej Szczęsny - |19 Cze 2008|, 13:16

Cytat:
Pomysł sztwiary, aby wybudować kryty kort tenisowy, jest dobry,
:zdziwko:
Ja tylko porównywałem liczbę ludzi mogących się zmieścić jednocześnie na korcie (krytym???) z ich liczbą na basenie (jakimkolwiek).

Czyli wniosek mniej więcej taki:
Cytat:
Tenis dalej pozostaje sportem tzw. luksusowym. Natomiast pływanie jest traktowane jako rzecz normalna, nie wymagająca zbyt dużych nakładów finansowych.

Sergio Ramos - |19 Cze 2008|, 13:19

adinhace napisał/a:
Tenis dalej pozostaje sportem tzw. luksusowym. Natomiast pływanie jest traktowane jako rzecz normalna, nie wymagająca zbyt dużych nakładów finansowych.

Policz sobie

Tenis (np. BTT Będzin)
Godzina gry 5-8 zł / godzinę od osoby

Basen (jakiś tani)
8-10 zł / godzinę od osoby

I co tu jest luksusowym sportem ? Bo według mnie basen jest droższy.
Chyba że jedziesz tam raz na kwartał to basen jest tańszy.
Tyle że basen jest cały rok - i to jest duży plus.
Ale koszty utrzymania basenu a kortu są nieporównywalne,
jak i koszty budowy.

Maciej Szczęsny - |19 Cze 2008|, 13:32

A porównaj sobie cenę kąpielówek do ceny sprzętu do tenisa - trzeba spojrzeć od strony użytkownika.
Sergio Ramos - |19 Cze 2008|, 13:40

rakieta + piłki = 100 zł / 10 lat
Marcin Boruta - |19 Cze 2008|, 13:41

kapielówki u chińczyków 8 zł / 3 pary / 10 lat :rotfl:
pllo - |19 Cze 2008|, 15:05

można p;ływać nago po godzinach. Ponoć to wspaniale odpręża. Wiem, bo rozmawiałem z naturystą.
Robert Zach - |19 Cze 2008|, 15:51

wyjście z basenu bez kąpielówek......bezcenne :rotfl:
Adrian Rak - |19 Cze 2008|, 17:33

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

sergio to jak ty grasz że piłki i rakieta wytrzymują ci 10 lat, ja grałem od czasu do czasu dobrym sprzętem i wytrzymał 2 lata. No chyba, że u Ciebie wiszą na ścianie i po 10 latach stwierdziłeś że trzeba zrobić zmiane wyposażenia, wtedy zgodzę się że sprzęt wytrzymał ci 10 lat
Na resztę twoich argumentów nawet mi się nie chcę odpowiadać, szkoda mi na to czasu.

Sergio Ramos - |30 Cze 2008|, 13:15

adinhace napisał/a:
sergio to jak ty grasz że piłki i rakieta wytrzymują ci 10 lat(...)

A ja gram jedną rakietą już 15 lat.
Drewniana rama, nawet naciągu nie musiałem jeszcze zmieniać.
I jestem mistrzem na korcie. :hyhy: :hyhy: :hyhy:

i co zatkało ?????? ...

lollo3 - |30 Cze 2008|, 18:06

Ja 15 lat nie grałem :] .Naciąg to już chyba Sergio jest sparciały.
kapatka - |15 Cze 2012|, 08:41
Temat postu: tenis
czy jest gdzieś w Czeladzi ścianka do tenisa?
pllo - |15 Cze 2012|, 09:05

Jest na Pszczelniku. To prawie Czeladź. W Czeladzi mamy oszczędności.Darmowa obok kortów
maciej opalski - |15 Cze 2012|, 10:24

kapatka napisał/a:

W części zachodniej Sosnowca Szkoła na Gospodarczej "na dole", Szkoła przy lodowisku ulica Zamkowa.......... Woleja, ułożenie ręki, nadgarstek można ćwiczyć na każdej np na ścianie garażu..... Dobre jest też bekhendowe ułożenie na dużym litrowym kuflu.... :D

Kasza - |15 Cze 2012|, 10:39

kapatka napisał/a:

z tego co się orientuje to nie ma :dobani:

pllo - |15 Cze 2012|, 10:46

Zawsze można o śmietnik poodbijać. Złej baletnicy....itd. Pele boso gałgan kopał i co z niego wyrosło? O Fibaku już nie wspomnę.
maciej opalski - |15 Cze 2012|, 10:54

pllo napisał/a:
Pele boso gałgan kopał i co z niego wyrosło? O Fibaku już nie wspomnę.

To dwie różne historie..... Kasą i pozycja ojca Wojciecha Fibaka umożliwiała mu picie coca-coli, słuchanie jazzu i grę w tenisa....... Wojtek gdyby nie wyjeżdżał na "zgniły zachód" nie zaistniałby w tenisie, biznesie. Koszt jednego wyjazdu na turniej tenisowy przekraczał roczne dochody wszystkich mieszkańców dzielnicy w której mieszkał Pele.

kapatka - |15 Cze 2012|, 11:12

pllo napisał/a:
Zawsze można o śmietnik poodbijać. Złej baletnicy....itd.

nie chce mi sie potem grzebać w kontenerach i szukać piłek, wszak kraty brak :P

pllo - |15 Cze 2012|, 12:43

Nie chciałem być złośliwy. Jakoś tak samo wyszło. Jak zwykle. Przepraszam. Życzę sukcesów bo to iście królewski sport.

[ Dodano: |15 Cze 2012|, 13:44 ]
kapatka napisał/a:
wszak kraty brak

to fakt

kapatka - |15 Cze 2012|, 13:39

pllo napisał/a:
Nie chciałem być złośliwy. Jakoś tak samo wyszło. Jak zwykle. Przepraszam. Życzę sukcesów bo to iście królewski sport.

ja nie z tych co się obrażają :) . A królewsko to w naszym wykonaniu bynajmniej nie wygląda :rotfl:

kroton - |15 Paź 2012|, 17:16

... gadka szmatka, a tymczasem nasi sąsiedzi doczekali się nowiutkiego darmowego kortu,

o tu: google map 50.326587,19.043075

Robert Zach - |16 Paź 2012|, 05:59

kroton napisał/a:
nowiutkiego darmowego kortu

Jeżeli nawet coś jest zrobione w czynie społecznym i z surowców wtórnych, to i tak nie jest "darmowe".

kroton - |16 Paź 2012|, 21:45

ech... jak to niektórym trzeba tłumaczyć :( Nie napisałem, że został za darmo zbudowany, ale że jest darmowy.
Maciej Szczęsny - |16 Paź 2012|, 21:51

To nie tak. Nic nie jest darmowe. Wejdą na korty nieliczni, a zapłacili za nie wszyscy niezależnie od stopnia zainteresowania grą. Utrzymanie kortów też nie jest z powietrza, tylko z kieszeni mieszkańców miasta.
kroton napisał/a:
ech... jak to niektórym trzeba tłumaczyć

kroton - |16 Paź 2012|, 22:33

1. Nie napisałem, że kort został zbudowany za darmo.
2. Nie napisałem, że utrzymanie kortu nic nie kosztuje.
3. Tylko napisałem, że jak z czegoś korzystam i za to nie płace to jest to za DARMO.

pllo - |17 Paź 2012|, 06:30

Jak Donek miliardy na haratanie w gasłę wydał i na stadion gdzie w ulewę dachu zmknąć się nie da to jest OK ale jak jeden zapyziały kort ma powstać to wielkie halo bo przecież wszycy jak jeden mąż i żona jesteśmy piłkarzami. Kto w piłkę nie kopie ten luj lub ....... Wszyscy jesteśmy urodzonymi poiłkarzami stąd sukcesy naszej narodowej drużyny. Co tam tenis. Wystarczy zainwestaować jakis milion ojro odłożonych z pracy na umowę śmieciową i każdy może być jak Fibak czy Radwańska.
Gdyby tą kasę co wsiąka niepomoirnie szybciej niż woda na stasdionie narodowym wydać na inne niż piłka dyscypliny mielibyśmy co najmnie tyle medali ile nasi paraolimpijczycy ostatnio zdobyli. Ale nie, trzeba być jak Donek i obowiązkowo w gałę haratać.

Robert Zach - |17 Paź 2012|, 08:01

kroton napisał/a:
za to nie płace to jest to za DARMO

A niektórzy nie mogą pojąć że nic nie jest za darmo.
Płacisz, pan płaci, pani płaci, wszyscy płacimy. Inna kwestia, że pewnie płaci za to samorząd Siemianowic :) .

pllo - |17 Paź 2012|, 09:26

Wszyscy torozumieją i zupełnie im to nie przeszkadza być pierwszymi w kolejce po darmochę. Cała reszta nieudaczników jak wielu z nas głównie z bezsilności i zazdrości potrafi tylko "sączyć jad" jak mi to tu ktoś kiedyś zarzucał. Cała perfekcja życia we wspólczenej d.pokreacji polega właśnie na perfekcyjnym opanowaniu korzystaniu z dobrodziejstw nierównego dzielenia owoców wspólnych działań. Nie jest sztuką urobić się po pachy za najniższą krajową lecz przeciwnie, nic nie robić za najwyższą. To jest dopiero coś, jak śpiewał pewien tragicznie zmarły bard.
kroton - |20 Paź 2012|, 19:32

Ciekawe kiedy zbudują zaplanowane korty na Grabku. Pani Burmistrz na pewno zadba o to..
kroton - |16 Kwi 2014|, 22:32

coś się ruszyło tymi kortami na Grabku?
Maja-M - |16 Kwi 2014|, 22:36

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

chyba nie :wstyd: ja już nie liczę na nic. Ino do listopada :)

kroton - |23 Maj 2014|, 20:53

http://www.czeladz.pl/pl/...tenisie-ziemnym

czy są jakieś ksera (plakaty?) o tym na mieście?

kroton - |12 Cze 2014|, 21:10

XI Mistrzostwa Czeladzi w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź zakończone...
W sumie sympatyczna impreza. Pogoda dopisała.
Startowało 9 chłopa (zapisanych było 14 ) i 4 kobiety. (trzeciej ani czwartej płci nie przewidziano, nie wiem co na to wyznawcy gender itd)
Polecam, zwłaszcza kobietom ze względu na poziom gry ;)