Forum Moja Czeladź
Forum Mieszkańców Czeladzi - www.forum.czeladz.org.pl

Inwestycje - Panattoni Czeladź

Marcin Boruta - |13 Maj 2008|, 22:34

za www.etransport.pl

Cytat:
Panattoni idzie na południe
2008-05-13, czytana 37 razy
Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Polsce i w Europie Środkowej, rozbudowuje sieć centrów dystrybucyjnych na południu Polski. Nowe parki powstają w Krakowie, Czeladzi i Gliwicach.
Wraz z postępującą rozbudową infrastruktury drogowej na magazynowej mapie Polski pojawiają się nowe lokalizacje. Jako wiodący deweloper, Panattoni Europe szybko reaguje na zmiany popytu na powierzchnię magazynową w regionach. Przewidując znaczny wzrost zainteresowania tymi powierzchniami, w miarę postępów budowy autostrady A4, firma rozpoczęła szereg inwestycji na południu Polski.

Panattoni Park Kraków to nowa inwestycja Panattoni Europe o powierzchni 17 tys. m2, zlokalizowana na południowy zachód od Krakowa, w Skawinie. Park znajduje się w pobliżu skrzyżowania autostrady A4 z drogą 44 biegnącą w kierunku Oświęcimia. Ponadto dogodne położenie w pobliżu aglomeracji krakowskiej i duży rynek konsumencki sprawiają, że Panattoni Park Kraków jest idealnym miejscem na krajowe lub międzynarodowe centrum dystrybucyjne. Centrum w Skawinie ma obsługiwać głównie firmy ulokowane w Krakowie.

Kolejnym punktem, w którym będzie zlokalizowana inwestycja Panattoni Europe są Gliwice. Gliwicki park o powierzchni 28 tys. m2 położony jest w południowej części miasta, bezpośrednio przy planowanym skrzyżowaniu autostrad A4 i A1 oraz drogi krajowej nr 44. Lokalizacja parku zapewnia idealne warunki dla krajowego i międzynarodowego transportu oraz łatwy dostęp do wysoko kwalifikowanej siły roboczej.

Ze względu na bliskość Czech i Słowacji oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, rejon Gliwic jest bardzo dobrą lokalizacją dla dużych centrów logistycznych obsługujących rynek Centralnej Europy oraz dla międzynarodowych operatorów logistycznych.

Ostatnią z nowych inwestycji na południu Polski jest Panattoni Park Czeladź o powierzchni 44 tys. m2, położony bezpośrednio przy drodze krajowej nr 86 biegnącej z Warszawy i Łodzi w kierunku granicy z Czechami. Park znajduje się w niedalekiej odległości od skrzyżowania autostrady A4 z drogą ekspresową S1.


Deweloper rozbudowuje także istniejące centra dystrybucyjne – w Mysłowicach powstaje jeden z największych parków w Polsce. Ze względu na swoją lokalizację i rozmiary (190 tys. m2), Panattoni Park Mysłowice będzie flagową inwestycją Panattoni Europe. Oprócz rozbudowy Mysłowic firma realizuje także nowe fazy parków w Błoniu, Wrocławiu i Łodzi. Jednocześnie buduje nowe centra logistyczne w Garwolinie, Strykowie, Ołtarzewie i Ożarowie.


gdzie to mogłoby być ??? na stronie Panattoni takiej informacji nie widzę

zenon - |14 Maj 2008|, 22:36

@ Marcin Boruta

Po pierwsze chcialem pogratulowac inwestycji Panattoni w Czeladzi ... ;)

A jesli chodzi o lokalizacje, to moze chodzi o ten teren 9,5 ha, ktory znajduje sie za M1 i na ktory przetarg zakonczyl sie w polowie marca tego roku. Mysle, ze te 4,4 ha pod hala zmiescilo by sie na tej dzialce plus drogi i inne obiekty ... :cool:

Marcin Boruta - |14 Maj 2008|, 22:40

na tej działce z rzeczonego przetargu ma powstać park logistyczny ale inwestorem jest Invest Park a nie Panattoni, przynajmniej tak nam się wydaje. Po Alliance Silesia, Invest Park, Pannattoni byłoby trzecim inwestorem logistycznym w tym rejonie, a własciwie czwartym bo przypominam, że działkę pomiędzy MANem a Platformą kupił kiedyś Dartom i miał postawić magazyn ale albo plany się zmieniły albo odwlekły
bankier - |15 Maj 2008|, 08:08

Jest jeszcze ta słynna działka za Tawerną ale nadal znajduje się w ofercie sprzedaży. Być może jednak nastąpiły jakieś roszady np z Invest Parkiem.

Dziwne z tym Dartomem bo z tego co pamiętam kupili działeczkę ok 1 ha i od razu rozpoczęli tam wkopywać jakieś rury co trwa po dzień dzisiejszy.

Na tym terenie znajduje się jeszcze z branży logistycznej General Logistics System

Marcin Boruta - |24 Cze 2008|, 08:45

Olbrzymia tablica Panattoni Warehouses for lease and sale, stanęła dokładnie na przeciwko tej działki pomiędzy MANem a Platformą, czyli wygląda, że jednak na tej działce :


bankier - |24 Cze 2008|, 09:06

tzn wygląda na to że na tej działce której kawałek dokładnie 1 ha sprzedano rok temu i tam gdzie do ziemi wkopywano jakieś rury - czy też o tą którą sprzedano w tym roku.
Marcin Boruta - |24 Cze 2008|, 09:30

pojawiła się juz oferta sprzedaży powierzchni

Cytat:
Panattoni Park Czeladź
Opis Panattoni Park Czeladź jest nowoczesnym parkiem magazynowym zaprojektowanym z myślą o średnich i dużych najemcach z przeznaczeniem na centra dystrybucyjne lub działalność produkcyjną.

Docelowa wielkość parku to około 45.000 m2. Dane techniczne » Siatka słupów 12 x 22,50m
» Wysokość netto 10m
» Nośność posadzki 5 T/m2
» Klapy dymowe - Tak
» Bocznica kolejowa - Nie
» Tryskacze - Tak
» Crossdock - Nie
» Telewizja przemysłowa - Nie
Bramy / Doki załadunkowe Standardowo jeden dok z rampą hydrauliczną na 1.000 m2 powierzchni magazynowej.
Place manewrowe / Parkingi Place manewrowe przy budynku
Parkingi dla TIR i samochodów osobowych
Biura Biura zgodnie z wymaganiami klienta.


http://www.industrial.pl/...czeladz_pl.html

Cytat:
Obiekty należące do firmy Panattoni powstają także w Krakowie - 16,9 tys. mkw. oraz w Czeladzi - hala A o powierzchni 35,2 tys. mkw. Pierwsza inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec 2008 r. zaś drugi kompleks powinien ruszyć w i kw. 2009 r.

zenon - |24 Cze 2008|, 21:16

a jednak wyczulem, ze ten przetarg na poczatku wiosny, ktory dotyczyl terenu logistycznego za M1 to dla Panattoni - wystawiono na nim tablice Panattoni z oferta wolnej powierzni logistycznej .. :rotfl:
Marcin Boruta - |24 Cze 2008|, 23:39

zenon ale co Cię tak w tym śmieszy ? chyba, że to radość z wyczucia ;)

rzeczona tablica


Apolonia - |25 Cze 2008|, 00:05

Pewnie założył się z kimś o flaszkę :P
bankier - |25 Cze 2008|, 09:34

no i dobrze kolejny teren uaktywniony - tak niektórzy psioczą troche na logistykę - i mają trochę racji bo miejsc pracy w stosunku do zajmowanej powierzchni jest niewiele - ale pamiętajmy że firmy logistyczne nie mają takich udogodnień podatkowych czyli więcej kasy w gminnej kasie :hyhy:
Marcin Boruta - |25 Cze 2008|, 10:01

to wcale nie jest tak, że miejsc pracy jest mało, w "mojej" hali pracuje ok. 400 osób, w magazynach stawianych przez dewelopera (nie mylić z firmą logistyczną) czyli np. Panattoni, wynajmuja powierzchnie różne firmy, w większości właśnie logistyczne. Zatrudnienie zależy od klientów dla których z kolei one świadczą usługi, od stopnia nowoczesności takiego magazynu i kilku innych pomniejszych rzeczy. Wiadomo, że więcej zatrudni postawiona w tym miejscu fabryka albo centrum handlowe. Miejsca w WSE jest jeszcze sporo więc nie ma problemu chyba postarać się o coś większego.

Na logistykę nie ma co psioczyć bo to teraz strasznie prężnie rozwijająca się dziedzina, a Śląsk i Zagłębie powoli staje się drugim co do wielkości "rejonem logistycznym" po Warszawie i trzeba z tego korzystać.

Cytat:
Dział Badań i Analiz firmy Emmerson przygotował raport „Rynek Magazynowy w Polsce 2008”, który przedstawia wyniki monitoringu przeprowadzonego przez firmę. Analiza przedstawia rynek magazynowy w ośmiu największych regionach Polski. Opracowanie powstało na podstawie oceny blisko 115 istniejących obiektów logistycznych posiadających nowoczesną powierzchnię magazynową, oraz 24 obiekty realizowane w momencie sporządzania raportu.


Zdaniem autorów raportu - Polska posiada najlepsze perspektywy rozwoju rynku powierzchni logistycznych w Europie.
Strategiczna lokalizacja (centrum Europy), stały wzrost gospodarczy, zwiększanie nakładów na budowę infrastruktury transportowej oraz powiększanie Specjalnych Stref Ekonomicznych o nowe obszary to główne czynniki wzrostu zapotrzebowania na nowoczesne powierzchnie magazynowe. W kwietniu 2008 r. zasoby nowoczesnych powierzchni magazynowych wynosiły ponad 4, 19 mln m2.

Jednocześnie w budowie znajdowało się kolejnych 1 460 tys. m2 powierzchni. Najwięcej magazynów powstaje w Poznaniu (420 tys. m2), na Górnym Śląsku (280 tys. m2), w Polsce Centralnej (260 tys. m2) oraz we Wrocławiu (154 tys. m2). Na terenie warszawskich stref realizowanych jest tylko 270 tys. m2, co oznacza, że stolica będzie nadal zmniejszała swój udział w powierzchniach magazynowych w stosunku do innych – stale rozwijających się rynków regionalnych.

Na uwagę zasługuje Kraków, gdzie obecnie jest w realizacji ok. 50 tys. m2 nowoczesnej powierzchni, a w planach jest kolejne 150 tys. m2.

Prognozy dla polskiego rynku magazynowo-logistycznego
Rozwojowi logistyki w Polsce na pewno będą sprzyjać planowane inwestycje drogowe, wymuszane m.in. przez organizację Euro 2012 i Unię Europejską.
Budowa nowych powierzchni magazynowych to odpowiedź na rosnący popyt, który w 2007 r. sięgnął ponad 1, 4 mln m2. Popyt na magazyny kreują przede wszystkim operatorzy logistyczni oraz stale rozrastające się sieci handlowe. Analitycy Działu Badań i Analiz firmy Emmerson szacują, że w najbliższych miesiącach popyt utrzyma się na bardzo podobnym poziomie jak w roku ubiegłym, natomiast podaż w nowobudowanych kompleksach wyniesie ok. 1, 1 mln m2.
W najbliższej przyszłości, w centra logistyczne planuje zainwestować swój kapitał klika międzynarodowych firm deweloperskich, m.in.: Real Management, Pinnacle Central & Eastern Europe, CTP Invest oraz polska firma transportowo-logistyczna Pekaes.
Nadal największą popularnością cieszą się obiekty zlokalizowane przede wszystkim na terenach warszawskich stref, a także w większych miastach regionalnych. Natomiast utrzymujący się rozwój infrastruktury drogowej stale sprzyja zarówno kreowaniu nowego popytu jak i relokacji obecnych siedzib i magazynów. Dlatego popyt na magazyny w 2008 r. będzie rósł także na mniejszych rynkach lokalnych (w szczególności we wschodniej części kraju), gdzie powstają nowe centra logistyczne.


http://www.spedycje.pl/lo...olsce_2008.html

bankier - |25 Cze 2008|, 10:08

yes yes yes
Marcin Boruta - |13 Sie 2008|, 22:57

Cytat:
Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie, w II kwartale 2008 r osiągnął 35% udziału w polskim rynku. Wyniki opublikowano w najnowszym raporcie firmy Cushman & Wakefield podsumowującym pierwszą połowę roku, według wynajętej powierzchni.

W drugim kwartale 2008 roku Panattoni zwiększył udział w rynku najmu o 5% zdobywając 35% udział w rynku. Całe półrocze deweloper zakończył z 31% udziałem w transakcjach magazynowych w Polsce. Tym samym potwierdził pozycję lidera rynku powierzchni przemysłowych w Polsce.

„Znakomity wynik, którym zamknęliśmy pierwsze półrocze jest efektem ciężkiej pracy całego zespołu Panattoni. Jednocześnie jest dla nas potwierdzeniem słuszności obranej strategii inwestycyjnej i najwyższej jakości rozwiązań oferowanych przez Panattoni.” - Komentuje Robert Dobrzycki, szef Panattoni Europe na Europę Środkowo-Wschodnią.

Transakcje sfinalizowane w I i II kwartale 2008 r. objęły wszystkie lokalizacje Panattoni w Polsce, który zrealizował dotychczas 23 projekty inwestycyjne, na łączną kwotę 485 mln EUR. W regionie warszawskim Panattoni wynajął łącznie prawie 70 tys. m2, zdobywając nowych najemców w parku w Pruszkowie (m.in. firmy DSV i Lognet) oraz zapełniając w 100 % park w Błoniu (m.in. firmy Inter Cars i No Limit). W parku wrocławskim, gdzie deweloper wynajął ponad 53 tys.m2, wypełniły się całkowicie hale A, B i C (wśród najemców są m.in. firmy Orsay, Dorado, Agart Pro, Manuli Ekobal, Bazylia, Pika).

Panattoni Europe prowadzi obecnie szereg nowych inwestycji. Firma rozbudowuje istniejące parki we Wrocławiu, Błoniu, Łodzi i Mysłowicach oraz buduje nowe centra logistyczne w Łodzi, Wrocławiu (Nowa Wieś), Garwolinie, Strykowie, Ołtarzewie, Ożarowie, Żernikach, Krakowie, Gliwicach, Czeladzi i Gdańsku. Deweloper rozwija się dynamicznie w Czechach. Rozbudowuje D5 Logistics Park oraz zakupił 40 ha gruntu w okolicach Pragi, gdzie powstanie nowe centrum dystrybucyjne, Panattoni Park Prague, o powierzchni 150 tys. m2.


http://etransport.pl/wiadomosc7026.html

Maciej Szczęsny - |27 Sie 2008|, 16:34

Jest też ruch przy Handlowej. Wczoraj instalowali baraki.
Marcin Boruta - |27 Sie 2008|, 16:50

sztwiara napisał/a:
Jest też ruch przy Handlowej. Wczoraj instalowali baraki.

Panattoni zaczyna robotę

Robert Zach - |29 Sie 2008|, 07:28

Wizualizacja Panattoni przy ul. Handlowej.

Adrian Rak - |28 Paź 2008|, 14:00

Panatoni wbija palę pod budowę hali, widok od ulicy Bedzińskiej imponujący. Kto ma aparat i czas niech uwieczni tą chwilę.
Marcin Boruta - |16 Sty 2009|, 00:15

Panattoni rośnieMarcin Boruta - |24 Sty 2009|, 10:18

Saint-Gobain w Panattoni Park Czeladź

za http://www.easylogistyka....d=3696&Itemid=9

Cytat:
Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie, poinformował o podpisaniu umowy z firmą Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska Sp. z o.o. Francuski producent i dystrybutor szkła zajmie 15 tys. m2 powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Czeladź. Nowa inwestycja dewelopera w Polsce, Panattoni Park Czeladź, zdobyła pierwszego najemcę. Światowy lider w produkcji i dystrybucji szkła, firma Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska Sp. z o.o., zdecydowała się wynająć powierzchnię w nowym parku logistycznym w Czeladzi.

Jest to kolejny duży najemca, który dołączył ostatnio do klientów Panattoni Europe. Poprzedni, Raben Polska, wynajął 11 tys. m2 w Panattoni Park Stryków. - Stawiamy przede wszystkim na lokalizacje umożliwiające szybką obsługę rynku polskiego i europejskiego, dlatego rozwijamy nasze portfolio parków na Górnym Śląsku - komentuje Anna Kordos, Dyrektor Zarządzający śląskiego oddziału Panattoni Europe na Śląsku.


Nowa inwestycja

Panattoni Park Czeladź, trzecia inwestycja dewelopera na Górnym Śląsku, powstaje w sercu aglomeracji śląskiej. Park leży na wschód od Czeladzi, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 86 z Warszawy do Cieszyna, w pobliżu skrzyżowania z drogą 88 z Bytomia do Olkusza. Centrum znajduje się niedaleko skrzyżowania autostrady A4 z drogą ekspresową S1. Od lotniska w Przyrzowicach park dzieli tylko 30 km. Lokalizacja inwestycji zapewnia idealne warunki dla krajowego i międzynarodowego transportu oraz łatwy dostęp do wysoko kwalifikowanej siły roboczej.Panattoni na Śląsku

Położenie oraz infrastruktura drogowa Śląska czynią z niego polskie oraz centralno-europejskie zagłębie logistyczne. - Śląsk ma najlepszą infrastrukturę i centralne położenie w naszej części Europy. Dlatego traktujemy go jako jedną z priorytetowych lokalizacji, którą rekomendujemy naszym najemcom - podkreśla Anna Kordos. Atutem Śląska jest przede wszystkim bardzo dobra komunikacja z ogólnoeuropejską siecią transportową. Dodatkowo Górny Śląsk to najważniejszy region przemysłowy w południowej części Polski, ogromny rynek konsumencki (w promieniu 100 km od aglomeracji śląskiej mieszka ponad 6 mln osób) oraz zaplecze wykwalifikowanej siły roboczej. Ze względu na bliskość Czech i Słowacji region ten jest również bardzo dobrą lokalizacją dla dużych centrów logistycznych, obsługujących rynek Centralnej Europy oraz dla międzynarodowych operatorów logistycznych. Panattoni stawia na Śląsk budując nowe centra logistyczne w Gliwicach i Czeladzi oraz rozbudowując swój park w Mysłowicach. Po zakończeniu inwestycji deweloper będzie dysponował w tym regionie ponad 270 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.


no to pierwszy najemca jest, szkoda tylko że jak zwykle na Sląsku ;)

Grzywa - |24 Sty 2009|, 11:20

Marcin Boruta napisał/a:

no to pierwszy najemca jest, szkoda tylko że jak zwykle na Sląsku ;)


To jednak smutne, że znowu wszystko dostaje się zarozumiałym hanysom z Czeladzi.

Marcin Boruta - |3 Lut 2009|, 09:30http://etransport.pl/wiadomosc8000.html


Cytat:
Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni magazynowych w Europie, podsumował swoje ubiegłoroczne dokonania w Polsce. W 2008 roku developer zawarł kontrakty na ponad 510 tys. m2 powierzchni magazynowo-biurowej. Szczególnie udany był IV kwartał 2008 r., kiedy deweloper zdobył aż 35% rynku!
Rok rekordów
Panattoni Europe zamyka 2008 r. rekordowym wynikiem wynajętej powierzchni magazynowo-biurowej. Mimo zmniejszającego się w drugiej połowie roku popytu, deweloper zawarł szereg dużych kontraktów. W IV kwartale 2008 r. zdobył aż 35% rynku, według zestawienia Cushman & Wakefield. W ciągu 12 miesięcy firma wynajęła 510 552 m2, w najlepszych lokalizacjach logistycznych Polski. Podobnie jak rok wcześniej, w 2008 r. parki Panattoni były przedmiotami największych i najgłośniejszych kontraktów branżowych: firma Leroy Merlin wybrała kompleks w Strykowie i podpisała rekordową umowę najmu na 56 tys. m2, firma Recticel zawarła kontrakt na najem 20 tys. m2 w Panattoni Park Łódź South, a operator logistyczny, Ceva Logistics, wynajął 17,5 tys. m2 w Panattoni Park Pruszków. Wśród podpisanych przez dewelopera ubiegłorocznych kontraktów aż 18 opiewało na powierzchnie ponad 10 tys. m2.

Panattoni zdobył także innych dużych Klientów: producenta i dystrybutora hydrauliki siłowej firmę Sauer Danfoss, która uruchomi wkrótce fabrykę na Bielanach Wrocławskich (Panattoni Park Wrocław I), producenta napojów Coca Cola HBC Polska, która uruchomi swoje centrum logistyczne w Panattoni Park Mysłowice, a także francuskiego potentata w produkcji szkła, Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska Sp. z o.o., który wprowadzi się do nowo budowanego centrum, Panattoni Park Czeladź.

Panattoni preferowany przez Najemców
Według zestawienia Cushman & Wakefield udział Panattoni w rynku w 2008 r., według podpisanych umów najmu, wyniósł 31%! Popyt odnotowywany przez Panattoni generowany był głównie przez firmy handlowe (np. Leroy Merlin) produkcyjne oraz operatorów logistycznych. W 2008 r. zainteresowaniem najemców cieszyły się zwłaszcza parki położone w centralnej Polsce (Łódź, Stryków), gdzie Panattoni wynajął ponad 140 tys. m2 oraz w regionie warszawskim, w którym najemców znalazło prawie 100 tys. m2. Spory popyt deweloper odnotował także na Górnym Śląsku, gdzie wynajął ponad 75 tys. m2 oraz w okolicach Wrocławia (83 tys. m2) i Poznania (82 tys. m2).

Plany inwestycyjne na 2009 r.
W 2008 r. Panattoni wybudował w Polsce prawie 500 tys. m2 powierzchni magazynowo-biurowej, co w porównaniu z poprzednim rokiem stanowi wzrost o ponad 283 %! Panattoni kontynuuje rozwój swojego portfolio. Obecnie w budowie znajduje się ok. 380 tys. m2 powierzchni. W pierwszym kwartale 2009 r. deweloper zamierza sfinalizować prace prowadzone równolegle w trzech lokalizacjach: w Żernikach (Panattoni Park Poznań II), Czeladzi oraz Mysłowicach (II faza). Na kolejne miesiące przewidziane jest zakończenie kolejnych inwestycji: Panattoni Park Ożarów (2 kw. 2009 r.), Panattoni Park Wrocław II (2 kw. 2009 r.), Panattoni Park Gliwice (3 kw. 2009 r.) oraz Panattoni Park Gdańsk (3/4 kw. 2009 r.).

virgo - |3 Cze 2010|, 01:31

Ukończono budowę drugiej (zachodniej) części hali w Panattoni Park Czeladź przy ul.Handlowej.Z tego co widzę trwają jeszcze jakieś prace wykończeniowe na zewnątrz i w środku hali, oraz trwa budowa czegoś po południowej stronie hali, prawdopodobnie parkingi ale to tylko moje domysły:

virgo - |2 Mar 2011|, 23:05

Miejsce pod drugą mniejszą halę w Panattoni Czeladź:


Kratownice dachowe czekają:virgo - |4 Sty 2012|, 19:43

Panattoni z lotu ptaka:
http://magazyny.pl/magazy...ni-park-czeladz

virgo - |12 Lip 2012|, 11:54

Informacja z maja:
Cytat:
Johnson Electric w Panattoni Park Czeladź

Panattoni Europe przystąpił do ostatniego etapu rozbudowy Panattoni Park Czeladź w ramach którego powstanie obiekt o powierzchni 10 700 m². Najemcą została firma z branży elektrotechnicznej, Johnson Electric. Agencja Jones Lang LaSalle pośredniczyła w transakcji.

http://czeladz.org.pl/wia...rk_czelad_.html

A teraz pora na pierwsze zdjęcia bo budowa wystartowała na dobre:I panoramki:
virgo - |19 Wrz 2012|, 22:57

Teren przygotowany, budowa jakby zamarła. Podjechałem sprawdzić jakie postępy, niestety nic nowego od tego co widać na poprzednich zdjęciach. Pogoda pod psem więc szkoda nawet było "klisze" marnować. Ciekawe czy w tym roku chcą tą halę jeszcze postawić.
virgo - |27 Lip 2013|, 19:03

Cytat:
Wznowiono budowę drugiej hali w Panattoni Park Czeladź.Panattoni Europe wznowił ostatni etap rozbudowy Panattoni Park Czeladź, w ramach którego powstanie nowy obiekt o powierzchni 10 700 m². Prace rozpoczęto na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku. Jesienią zostały jednak wstrzymane. Cały obiekt ma już najemcę.

Już w ubiegłym roku informowaliśmy, iż najemcą całej powierzchni w budynku nr 2 w Panattoni Park Czeladź została firma Johnson Electric Poland. Jest ona częścią międzynarodowej grupy działającej w branży elektrotechnicznej, producenta podzespołów między innymi dla przemysłu samochodowego, branży AGD, automatyki przemysłowej oraz medycznej. Inwestycja składać się będzie z powierzchni przemysłowej (8 100 m²) oraz biurowo-socjalnej (2 600 m²), do których przeniesione zostaną linie produkcyjno-montażowe z innych zakładów Koncernu. W transakcji pośredniczyła agencja Jones Lang LaSalle.

http://czeladz.org.pl/wia...k_czelad__.html


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group